WYDARZENIA

Finał Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu

      Nasza szkoła uczestniczyła w projekcie Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Uczestnikami Projektu były szkoły ponadgimnazjalne z obszaru całej Polski.
      Głosowanie odbywało się za pomocą strony internetowej Projektu. Z głosowania w Internecie możemy pochwalić się IV miejscem w Polsce, co jest i Waszą zasługą, za co bardzo dziękujemy.
      W dniach 1-3 czerwca br. 8 uczniów z klas II LO i III TEO wzięło udział w finałowym zjeździe uczestników Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu. Uroczystość odbyła się w Krakowie na terenie Parku Edukacji Globalnej "Wioski Świata".
      Pierwszego dnia uczestniczyliśmy w Grze Miejskiej. Celem Gry było przybliżenie jej uczestnikom czołowych postaci polskiej myśli naukowej, które wniosły znaczący wkład w rozwój nauki. W tym zwłaszcza przedstawicieli Lwowskiej Szkoły Matematycznej. Zadaniem uczestników Gry było poruszanie się pomiędzy poszczególnymi bazami zadaniowymi oraz wykonywanie następujących po sobie zadań.
      Nasz zespół dotarł do punktu docelowego jako trzeci. Nie przeszkodziły nam w tym strugi deszczu i niesprzyjająca aura pogodowa.
      Wieczorem odbyło się spotkanie z Jakubem Lipińskim - pomysłodawcą aplikacji "Pola" i z Mateuszem Machem - 19 letnim milionerem, twórcą aplikacji FiveApp. Mogliśmy też posłuchać koncertów zespołów muzycznych. Zwiedziliśmy także najciekawsze miejsca Krakowa.
      Drugiego dnia w półfinałach zaprezentowaliśmy nasz projekt "Siłownia pod Chmurką".
      Wierzymy, że w przyszłości uda się nam zrealizować nasze marzenie. Będzie to miejsce spotkań, integracji i tworzenia przyjacielskich relacji.
      Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.

uczestnicy projektuGALERIA