WYDARZENIA

W gronie najlepszych w województwie

      3 marca br. w Białymstoku w Urzędzie Marszałkowskim odbył się etap wojewódzki dziewiątej edycji Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.Do eliminacji na szczeblu wojewódzkim zakwalifikowało się 43 uczestników. To uczniowie szkół rolniczych z terenu całego województwa, studenci i rolnicy indywidualni. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie: Mateusz Bagiński, Łukasz Puławski, Emil Urbasz, Radosław Sokołowski oraz nasz ubiegłoroczny absolwent - Łukasz Łuniewski.
      Łukasz Łuniewski, dwukrotny laureat etapu krajowego OWiUR, także i tym razem wykazał się dużą wiedzą z branży rolniczej i zajął IV miejsce. Tym samym zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału Olimpiady, który odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach.
      Nasi uczniowie również spisali się bardzo dobrze. Dwóch z nich - Radek Sokołowski i Mateusz Bagiński przeszli do etapu ustnego. To dobry prognostyk na przyszłość, zważywszy, że są uczniami klasy II i III i przed nimi jeszcze wiele konkursów i olimpiad.
      Wszystkim dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy wielu sukcesów.
      Dziękujemy bardzo panu Józefowi Gałko za opiekę nad uczniami.