WYDARZENIA

"Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym"

       Ponad 500 uczniów klas maturalnych ze szkół o profilu rolniczym uczestniczyło w eliminacjach XXI Wojewódzkiego Konkursu "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym". Do finału, który odbył się 15 marca br. w naszej szkole, przystąpiło 18 reprezentantów szkół z całego województwa podlaskiego.
      XXI wojewódzki konkurs organizowany przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku i Okręgowy Inspektorat Pracy w Białymstoku odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego, których przedstawiciele znaleźli się wśród przybyłych gości. Nie zabrakło również przedstawicieli władz samorządowych oraz firm i organizacji powiatu wysokomazowieckiego i gminy Sokoły.
      Zanim jednak doszło do uroczystego ogłoszenia wyników, wręczenia pucharów, dyplomów i nagród, uczestnicy musieli napisać finałowy test i poczekać na ostateczne rozstrzygnięcie. Ten czas mogli wypełnić, zapoznając się z ofertą przedstawioną przez firmy i instytucje związane z bezpieczeństwem pracy, od ubrań ochronnych po informacje KRUS i PIP.
      Nie zabrakło także chwili relaksu przy krótkim programie artystycznym przygotowanym przez grupę uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Stypułkowskiej.
      Zwycięzcą XXI wojewódzkiego konkursu "Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym" został Mateusz Pietraszko - uczeń Zespołu Szkół w Bielsku Podlaskim.
      II miejsce zajął Mateusz Pikus z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.
      III miejsce zajął Andrzej Zaremba z Centrum Kształcenia Zawodowego w Wysokiem Mazowieckiem. Nasz reprezentant, Przemysław Czaczkowski zajął VII miejsce.
      Zwycięzcom z najwyższych miejsc gratulujemy, choć uważamy, podobnie jak Przewodniczący Komisji Konkursu, że wszyscy finaliści są zwycięzcami, pokonując w drodze do ostatecznego wyniku około 500 pozostałych uczestników.

Zapraszamy do galerii.

GALERIA