WYDARZENIA

BEZPIECZNA+ - W TERENIE

       Ostatnim etapem realizowanego projektu Bezpieczna+ był szkoleniowy wyjazd w dn. 15-16 grudnia 2017r. do konferencyjnego ośrodka Rozłogi. Kto oczekiwał siedzenia za stołem i słuchania wykładów, ten się - niestety - rozczarował, bowiem zajęcia były mocno zróżnicowane.
      Już pierwszego dnia musieliśmy obejrzeć dokładnie teren ośrodka, a sporządzając plan uwzględnić na nim wszystko, co mogło być przeszkodą lub pomocą w sytuacji terrorystycznego zagrożenia. Strategię ucieczki, obrony lub walki przedyskutowaliśmy wspólnie, choć członkowie zespołów nie zawsze widzieli takie same rozwiązania problemów.
      Po kolacji(bliny drożdżowo-serowe ze śmietaną i jeżynami w syropie - palce lizać!) nawet mżawka zmieniająca się w śnieg z deszczem nie przeszkodziła udziałowi w ognisku, gdzie królowały oczywiście kiełbaski. Jeszcze czekała nas noc z horrorem, ale sił i energii wystarczyło niektórym tylko na Piratów z Karaibów i nocne podchody.
      Kolejny dzień powitał nas mgiełką i lekkim przymrozkiem, co dobrze posłużyło kolejnym punktom programu. Po śniadaniu wzięliśmy udział w zajęciach dyskusyjno-ćwiczeniowych o zagrożeniach dotyczących środowisk młodzieżowych. Na koniec czekała nas znów aktywna forma szkolenia - paintball w terenie. Z instruktorem przeszliśmy na polanę, gdzie po przebraniu się, podziale na drużyny i krótkim instruktażu i ustaleniu zasad gry, przećwiczyliśmy podchody i strzelanie. Przy tej okazji przydało się wcześniejsze zadanie o terrorystach, bo im dłużej trwały rozgrywki, tym bardziej działaliśmy taktycznie i mniej było strzelania na oślep.
      Ogólnie cały szkoleniowy wyjazd do Rozłogów był bardzo udany, no i rozwiał nasze przekonanie, że szkolenie to słuchanie nudnych wykładów. Kto nie był - niech żałuje, kto był - chętnie pojechałby jeszcze raz.

Zapraszamy do galerii.

GALERIA