WYDARZENIA

LEPIEJ I CIEKAWIEJ... U ŹRÓDŁA

       Współczesna szkoła daje uczniowie wiele możliwości pogłębiania wiedzy. To już nie tylko książka, zeszyt i tablica, ale także dostęp do pozaszkolnych źródeł informacji, powszechne korzystanie z Internetu i wykorzystywanie na lekcji nowoczesnego sprzętu.
      Mimo jednak tego nowatorstwa nadal najlepiej jest rozmawiać bezpośrednio z osobą reprezentującą interesującą nas dziedzinę.
       Wychodząc naprzeciw takim założeniom, szkoła nasza wykorzystuje okazję do przedstawienia uczniom osób mogących podzielić się z nimi informacją, pogłębić wiedzę lub rozproszyć wątpliwości i bardziej wnikliwie rozpatrzyć określony problem.
      W tym semestrze okazją do porozmawiania o planach na przyszłość i ogólnej sytuacji młodzieży stało się 26 lutego spotkanie ze st.asp. Markiem Pabichem, który przedstawił nam warunki i wymagania stawiane przed osobami chcącymi wstąpić do służb mundurowych. Dociekliwość uczniów dotyczyła jednak nie tylko oferty pracy w policji, ale wielu innych zagadnień, np. bezpośrednio działań "drogówki" czy wydziału kryminalnego. Być może to wpływ popularnych seriali, ale spotkanie miało żywy przebieg i skłoniło uczestników do wielu pytań.

Zapraszamy do galerii.

GALERIA