WYDARZENIA

SUKCES ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH IM. STEFANII KARPOWICZ W KRZYŻEWIE

       W dniach 20-21 kwietnia br. w ZSCK w Sejnach odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w których wzięło udział 156 uczestników ze szkół rolniczych 25 powiatów województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego.
      W rywalizacji w bloku: produkcja roślinna nasi uczniowie odnieśli ogromny sukces. Radosław Sokołowski zajął I miejsce, a Mateusz Pęza III miejsce. Paweł Puchacz w bloku: produkcja zwierzęca uplasował się na IX miejscu. Do olimpiady uczniów w bloku produkcji roślinnej przygotowała p. Danuta Łupińska, bloku produkcji zwierzęcej p. Elżbieta Gołaszewska. Opiekunem olimpijczyków był p. Józef Gałko.
      Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest najstarszą i najbardziej prestiżową olimpiadą z zakresu rolnictwa. Tym bardziej jest nam miło, że po raz kolejny ZSR im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie będzie miał swoich reprezentantów na szczeblu centralnym XLII edycji OWiUR, który odbędzie się na początku czerwca w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zapraszamy do galerii.

GALERIA