WYDARZENIA

W 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

        23 września miała miejsce uroczystość nadania rondu na skrzyżowaniu w gminie Sokoły imienia naszej Patronki, Stefanii Karpowicz. Z tej okazji w czasie uroczystej sesji Rady Gminy Sokół wystąpił z okolicznościowym wykładem p. Jacek Tomkiel, nauczyciel historii, któremu towarzyszyła z prezentacją archiwalnych tekstów p. Agnieszka Stypułkowska, absolwentka naszej szkoły. Aby przybliżyć wszystkim postać Stefanii Karpowicz, w szkole przygotowaliśmy wystawę dokumentacji i pamiątek związanych z Jej Osobą i szkołą rolniczą, której była założycielką. Częścią prezentacji stały się ocalałe meble i drobiazgi z epoki.
       Stefania Karpowicz to ważna postać w historii regionu, jako aktywna działaczka społeczna, pozytywistka i indywidualność swojej epoki, swoimi działaniami dołożyła cegiełkę do budowania niepodległości Polski. Już w 1913 roku założyła szkołę rolniczą w Krzyżewie poświęcając na to swój majątek, a kształcąc młodzież dbała o wychowanie w duchu patriotycznym.

       Osoby zainteresowane postacią Stefanii Karpowicz, "Nadnarwiańskiej Siłaczki" oraz historią szkoły zapraszamy do nas. Wystawę można będzie obejrzeć do 11 listopada b.r. w godzinach otwarcia szkoły, tj. 8.00 - 15.00.Zapraszamy do galerii.

GALERIA