WYDARZENIA

PRACOWICI JAK PSZCZOŁY

       16 grudnia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku odbyło się podsumowanie cyklu szkoleń i konkursu organizowanego przez Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich przy współpracy ze Społecznym Zespołem ds. Pszczelarstwa, na który przybyli pasjonaci pszczelarstwa, przedstawiciele zrzeszeń podlaskich pszczelarzy oraz młodzież z kilku podlaskich szkól rolniczych wraz z nauczycielami. Była to grupa uczniów, która w konkursie kończącym cykl szkoleń pn. "Znaczenie pszczół dla człowieka i gospodarki" osiągnęła najwyższą punktację. Znalazło się wśród nich dwoje reprezentantów naszej szkoły: Klaudia Sawicz z kl. IV technikum - technik agrobiznesu i Radosław Sokołowski z kl. IV technikum - technik rolnik. Uczniowie wraz z opiekunem, p. Ewą Jabłońską odebrali nagrody wręczane przez wicemarszałka województwa podlaskiego Stanisława Derehajło.
       Jako wieloletni pszczelarz, wicemarszałek S. Derehajło zwrócił uwagę na potrzebę ochrony pszczół i wyraził nadzieję na popularyzację wiedzy o pszczelarstwie wśród młodzieży.
       Podobne kwestie poruszali inni goście spotkania, naukowcy, lekarze weterynarii oraz hodowcy pszczół, dostrzegając konieczność zwiększenia nasadzeń miododajnych roślin, lepszej kontroli środków ochrony roślin mogących zagrażać pszczołom oraz proponując stworzenie programu badań nad stanem pszczół.
       Po części oficjalnej spotkania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na spotkanie opłatkowe, na którym złożyli sobie świąteczne i noworoczne życzenia.Zapraszamy do galerii.

GALERIA