WYDARZENIA

Udział naszej szkoły w Dożynkach Diecezjalnych w Sokołach

8 września nasza szkoła uczestniczyła w Dożynkach Diecezji Łomżyńskiej, które odbyły się w Bazylice Mniejszej w Sokołach. Delegacja Zespołu Szkól Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie - dyrektor szkoły Wioletta Gierłachowska, Jacek Tomkiel i Barbara Grabowska - przekazała jako dar ołtarza miód, owoce i wino.
       W obchodach dożynkowych na placu przed kościołem charakter ZSR w Krzyżewie podkreślał wystrój stoiska, na którym znalazły się zboża, owoce i warzywa, a także specjalnie przygotowany na tę okazję tradycyjny chlebem ze smalcem, do spróbowania którego zachęcali, ubrani w regionalne stroje, Ania Ciborowska i Adam Kierzkowski. Kto spróbował tego poczęstunku, na pewno nie żałował. Obok nich uwagę przyciągały mundury uczniów klasy liceum policyjno-pożarniczego, liczną grupą reprezentujących ten kierunek kształcenia w Krzyżewskiej szkole.
       Zainteresowaniem cieszyły się książki o historii szkoły 100 lat Krzyżewskiej Alma Mater, kóre bardzo szybko rozeszły się wśród zgromadzonych. Osoby pragnące otrzymać więcej informacji o ZSR w Krzyżewie mogły z kolei sięgnąć po materiały promocyjne szkoły, zawierające dane o obecnych i przyszłych formach i kierunkach kształcenia.

GALERIA