WYDARZENIA

STUDNIÓWKA 2014

      18 stycznia 2014r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie spotkali się na ważnym w ich życiu balu, odmierzającym czas do egzaminu dojrzałości, czyli na tradycyjnej studniówce. Dworek Narwiański w Jeńkach stał się na tę noc wyjątkowym miejscem dla przyszłych maturzystów oraz ich gości. Na uroczystość przybyli: Wicestarosta Powiatu Wysokomazowieckiego Leszek Gruchała, radni powiatu: Pan Waldemar Kikolski, Pan Leszek Mężyński, Pan Dariusz Sikorski, ksiądz proboszcz parafii Sokoły Czesław Małż oraz księża wikariusze, lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciel zarządu Mlekovity, dyrekcja szkoły ZSR w Krzyżewie, nauczyciele oraz przedstawiciele rodziców.
      Po powitaniu wszystkich przybyłych gości przez reprezentantów młodzieży nastąpiła miła chwila podziękowania dyrekcji szkoły, nauczycielom i wychowawcom za dotychczasową pracę włożoną w wykształcenie i wychowanie młodzieży.
      Oficjalnego rozpoczęcia balu dokonała dyrektor szkoły Pani Wioletta Gierłachowska życząc maturzystom realizacji zamierzonych celów i odniesienia sukcesów w dorosłym życiu. Z serdecznymi życzeniami dobrej zabawy oraz pomyślnego zdania matury zwrócił się do zgromadzonych starosta powiatu wysokomazowieckiego, Pan Leszek Gruchała. Ciepłe słowa pomyślności i pochwałę dobrej zabawy w Bożym duchu przekazał wszystkim ksiądz proboszcz parafii Sokoły Czesław Małż. Serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i wychowawcom przekazała w swoim wystąpieniu przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Renata Zakrzewska.
      Po części oficjalnej zabrzmiały tradycyjne słowa: "Poloneza czas zacząć", co było hasłem do zaprezentowania przez maturzystów pięknego układu tego tradycyjnego tańca, ćwiczonego pod okiem pani dyrektor. Uczniowie klas technik ekonomista i technik rolnik nie zawiedli swoich wychowawców, pani Joanny Krawczuk i pana Józefa Gałko. Wszyscy prezentowali się pięknie i jak przystało na swój pierwszy, dorosły bal, bardzo elegancko.
      Wspaniale rozpoczęty bal trwał do białego rana, bawiono się doskonale, a niepowtarzalna atmosfera radości towarzyszyła wszystkim do końca uroczystości.
      I tylko szkoda, że takiej studniówki nie można powtórzyć za tydzień, za dwa tygodnie…

GALERIA