WYDARZENIA

Święto Patronki Szkoły Stafanii Karpowicz

      4 marca br. społeczność naszej szkoły świętowała "Dzień Patronki" - Stefanii Karpowicz, uroczystość która na stałe wpisana jest w kalendarz imprez szkolnych.
      Powodów do świętowania mamy kilka. W bieżącym roku minęła 138 rocznica urodzin pani dziedziczki, 101 rocznica otwarcia Szkoły Rolniczej i 40 rocznica śmierci naszej Patronki.
      W tym dniu od rana panowała świąteczna atmosfera. W miejscach poświęconych Patronce zapłonęły znicze.
       Dla uczczenia tak ważnych wydarzeń w życiu szkoły grupa młodzieży pod kierunkiem nauczycieli: Barbary Grabowskiej i Józefa Gałko przygotowała i zaprezentowała montaż słowno - muzyczny. Program artystyczny rozpoczął tradycyjny Polonez w wykonaniu tegorocznych maturzystów. Dopracowany układ choreograficzny, wdzięk i zaangażowanie tancerzy oraz piękna muzyka z "Pana Tadeusza" stworzyły uroczysty i podniosły nastrój.
       Następnie grupa dziewcząt i chłopców przedstawiła najważniejsze fakty z bogatej i ogromnie ciekawej biografii naszej bohaterki, przeplatane refleksyjną poezją i utworami muzycznymi, skocznymi, ludowymi i nostalgicznymi z nutką melancholii.
       Bardzo efektownie zaprezentowała się panienka Stefcia. W postać tę wcieliła się z wielkim wyczuciem Ania Grodzka, która w ciemnej sukni i czarnym kapeluszu wyglądała jak prawdziwa dziedziczka. Nasi artyści - śpiewacy: Ania Ciborowska, Marta Sadkowska, Karolina Porucznik, Kasia Tymińska, Sebastian Mazur, Adrian Stopczyński, Przemek Czaczkowski i Piotr Ożarowski odegrali swoje role z nieukrywanym wzruszeniem, a świąteczny nastrój udzielił się wszystkim słuchaczom. Całość poprowadzili: Marta Kuryś i Adam Kierzkowski. Występom akompaniował niezastąpiony akordeonista Łukasz Łuniewski. Uczestniczący w uroczystości uczniowie i nauczyciele bardzo ciepło odebrali występ i nagrodzili go gromkimi brawami.

GALERIA