WYDARZENIA

Droga Krzyżowa do Bazyliki Mniejszej w Sokołach

      09 kwietnia, jak co roku w czasie rekolekcji wielkopostnych, odbyła się nasza szkolna Droga Krzyżowa do Bazyliki Mniejszej w Sokołach. Wspólny udział dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i uczniów sprzyja integracji naszego szkolnego środowiska i pomaga w lepszym wzajemnym porozumieniu się. Nierzadko jest też okazją do pomocy w rozwiązywaniu problemów - to rzeczywiście czas pokuty i pojednania.
      Cieszymy się, że tego dnia dopisała pogoda, bowiem ze względu na poranne opady wyjście odbyło się z niewielkim opóźnieniem, a i w drodze pokropił nas niewielki i krótki deszczyk. Radość sprawiło nam również dołączenie do naszej grupy osób dorosłych, które wraz z nami zdecydowały się na ten kilkukilometrowy szlak. Czytania kolejnych Stacji prowadzili uczniowie przygotowani przez księży uczących w szkole - ks. Arkadiusz Ryłkę i ks. proboszcza parafii Chlebiotki Zbigniewa Kuczewskiego. Całej Drodze towarzyszyły pieśni śpiewane przez szkolny zespół pod kierunkiem p. Bogusława Doroszkiewicza.
      Brzozowy krzyż, jak co roku, nieśli uczniowie kolejnych klas, od pierwszej do maturalnych: ekonomicznej i rolniczej - oni też wnieśli krzyż do kościoła w Sokołach. Przed Mszą Św. był czas pokuty i pojednania, spotkanie z Gościem, panem Gerardem Zdziarskim mistrzem kickboxingu, sportowcem, pracownikiem BOR-u, który własnym przykładem obrazował, do jakich sukcesów można dojść godnym życiem, obowiązkowością, wytrwałością i pracą.
      Podczas koncelebrowanej Mszy Św. ponownie usłyszeliśmy naszego prof. Bogusława Doroszkiewicza oraz koleżanki i kolegów, którzy przygotowali oprawę nabożeństwa.
      Tegoroczna Droga Krzyżowa to już niemal dwudziestoletnia tradycja takiego przeżywania rekolekcji. Wpisuje się ona w szerszy kontekst historii szkoły. Z zapisów i wspomnień absolwentów wiemy, że od początku założenia Szkoły Rolniczej w Krzyżewie, jej uczniowie z Panią Karpowicz i nauczycielami co niedziela w ciągu roku uczęszczali grupą do kościoła. W naszej tradycji grupowe uczestnictwo jest tylko raz w roku - jako Droga Krzyżowa, oczywiście poza innymi wyjątkowymi okolicznościami, jak ubiegłoroczne obchody Stulecia Szkoły. I chociaż to tylko raz w roku, to przeżycie tego dnia jest ważne dla naszego całego środowiska. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas inni mieszkańcy Krzyżewa czy okolicy. Razem raźniej !


GALERIA