WYDARZENIA

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w szkole


      13 listopada br. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie. W obecności grona pedagogicznego, policjanta Marka Pabicha, rodziców i starszych kolegów uczniowie mundurowej klasy liceum ogólnokształcącego i klasy technik rolnik przyrzekali, że będą rzetelni i odpowiedzialni, że będą godnie reprezentować szkołę, dbać o jej tradycję, a wobec innych będą zachowywać się godnie i z szacunkiem.
       Ślubowanie uczniów klas piewszych, które przygotował nauczyciel Janusz Dardziński, poprzedziło przygotowaną przez grupę uczniów część artystyczną, poświęconą Narodowemu Świętu Niepodległości. Nawiązała do niego w przemówieniu dyrektor szkoły, pani Wioletta Gierłachowska, przypominając m.in. absolwentów Szkoły Rolniczej w Krzyżewie, którzy w 1914 roku przerwali naukę i podjęli obowiązek walki o wolną Polskę. Montaż słowno-muzyczny, prezentujący wydarzenia z historii wiodące Polskę do wolności został przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Jacka Tomkiela i Bogusława Doroszkiewicza. Gorące brawa po prezentacji świadczyły, że nasi szkolni artyści spisali się na medal.
       Nowo przyjętym koleżankom i kolegom z klas pierwszych gratulujemy tak godnego wstąpienia w grono uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie i życzymy, by spotkało ich wiele sukcesów i by lata nauki w naszej szkole stały się miłym, niezapomnianym etapem na drodze do dorosłego życia.
GALERIA