WYDARZENIA

Wiosenne Targi Ogrodnicze
18 - 19 kwietnia 2015 r

       Wiosenne Targi Ogrodnicze pełne atrakcji
      Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie otwiera tegoroczny kalendarz imprez. W dniach 18-19 kwietnia organizuje Wiosenne Targi Ogrodnicze. Dla odwiedzających przygotowaliśmy moc atrakcji m.in.: wystawy, pokazy, konkursy i bogatą ofertę wystawienniczą. Każdy znajdzie coś dla siebie.

      Targi Ogrodnicze
      Udział w targach to najlepszy sposób na to, by kompleksowo i sprawnie przygotować się do sezonu wiosennego. Miłośnicy zieleni, będą mogli nabyć wiele oryginalnych gatunków roślin, uzyskać informacje dotyczące projektowania i urządzania ogrodów oraz pielęgnacji roślin. Wystawcy zaoferują: materiał szkółkarski ozdobny i owocowy, nasiona warzyw, ziół, kwiatów, rozsady warzyw i kwiatów, kwiaty doniczkowe, sprzęt i środki do produkcji ogrodniczej. Ekspozycję targową wzbogaci szeroka oferta narzędzi i maszyn ogrodniczych oraz stoiska z małą architekturą ogrodową.

      Targi Motoryzacyjne
      Otwieramy tereny wystawowe Agroarena dla branży motoryzacyjnej. Targom Ogrodniczym towarzyszyć będą Targi Motoryzacyjne AGRO-MOTO. Po raz pierwszy maszyny rolnicze ustąpią miejsca pojazdom na czterech i dwóch kółkach. Kilkunastu Wystawców z branży motoryzacyjnej zaprezentuje najpopularniejsze marki aut.
      Będzie okazja do sprawdzenia wiedzy nt. zasad ruchu drogowego i nie tylko. Ośrodek Szkolenia Kierowców FILIP z Wysokiego Mazowieckiego przygotuje stanowiska, na których będzie można zdawać egzaminy teoretyczne na prawo jazdy. Będą dostępne alkomaty oraz alkogogle, symulujące jazdę pod wpływem alkoholu, wszystko pod czujnym okiem instruktorów.
      Na terenach wystawowych stworzymy specjalną przestrzeń poświeconą miłośnikom jednośladów. 19 kwietnia odbędzie się zjazd Klubu Motor Skansen Ciechanowiec i nieoficjalne otwarcie sezonu motocyklowego. Tuż przed południem kilkadziesiąt motocykli przejedzie przez tereny wystawowe.

      Wystawy zwierząt
      Równolegle z Targami Ogrodniczymi organizujemy Wystawę Królików Rasowych i Drobiu ozdobnego, przez dwa dni będzie można obejrzeć ponad 200 sztuk okazów. 18 kwietnia szepietowski ring rezerwujemy dla hodowców koni, odbędzie się pierwszy Podlaski Czempionat Ogierów Kryjących. Na wystawie zostanie przedstawiona stawka, licząca 30 ogierów podzielonych na 3 grupy rasowe.

      Targi Pszczelarskie
      Do Szepietowa przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów. Zapraszamy do Pasieki Ośrodka, a dowiesz się m.in. jakie zabiegi wykonać na wiosnę. Zachęcamy do udziału w warsztatach nt. produkcji i przechowywania zapasowych matek pszczelich.

      Edukacja i konkursy
      Oprócz bogatej oferty wystawców na zwiedzających czekają interesujące prelekcje m.in.: dowiesz się jakimi zasadami kierować się przy estetycznym zagospodarowaniu ogrodów. Można będzie skorzystać z fachowego poradnictwa - swoje stoiska będą miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa na czele ze specjalistami z PODR w Szepietowie.
      Jeśli rozpoznanie nasadzeń ozdobnych nie stanowi dla Ciebie większego problemu, przyjdź do namiotu PODR. Weź udział w konkursie: Zgadnij, co to za roślina? Zabłyśnij wiedzą, a dostaniesz atrakcyjną nagrodę.

Zapraszamy do Szepietowa na Wiosenne Targi Ogrodnicze.
PROGRAM TARGÓW