WYDARZENIA

SUKCES ZESPOŁU SZKÓŁ ROLNICZYCH im. S. KARPOWICZ W KRZYŻEWIE!


       W dniach 17 - 18 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. S. Staszica w Sejnach odbyły się Krajowe Eliminacje Okręgowe XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.
      Duży sukces odnieśli w nich uczniowie naszej szkoły. Marcin Janczewski z klasy IV Technikum o profilu technik rolnik, w bloku tematycznym "produkcja roślinna" zajął pierwsze miejsce, a Łukasz Łuniewski z klasy III Technikum (technik rolnik) miejsce czwarte. Obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego OWiUR, który odbędzie się 29 - 30 maja tego roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.
      Dobre miejsca zajęli także pozostali uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Marek Markowski (blok: produkcja roślinna), Adam Kierzkowski, Marcin Łapiński, Przemysław Moczydłowski (blok: produkcja zwierzęca), Karol Dworakowski, Daniel Brzozowski (blok: mechanizacja rolnictwa).
      Sukces naszych uczniów to także zasługa opiekunów, nauczycieli zawodu: Danuty Łupińskiej, Elżbiety Gołaszewskiej, Magdy Ożarowskiej i Józefa Gałko.
      W eliminacjach uczestniczyło 28 szkół rolniczych należących do okręgu siedleckiego, których uczniowie musieli zmierzyć się z testem obejmującym 60 pytań, oraz wykonać 3 zadania praktyczne.
      Uczniom i nauczycielom gratulujemy sukcesu, a Marcinowi i Łukaszowi gorąco życzymy jak najlepszego udziału w etapie centralnym OWiUR.
GALERIA