WYDARZENIA

Dzień Otwarty w naszej szkole...


       I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Ekologiczno - Przyrodniczego "Ziemię masz tylko jedną" , konkurs plastyczny, gra terenowa "Poznaj szkołę", a także kilka niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli, absolwentów i uczniów sprawiły, że Dzień Otwarty w naszej szkole przebiegał bardzo atrakcyjnie. Oprócz reprezentacji szkół gimnazjalnych na konkurs ekologiczno-przyrodniczy i plastyczny, a także młodzieży gimnazjów z Kobylina Borzymy, Sokół, Tykocina, Płonki Kościelnej, Nowych Piekut wraz z nauczycielami, w gronie szczególnych gości znaleźli się przedstawiciele instytucji patronujący konkursom i ich sponsorzy: Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski, Prezes Banku Spółdzielczego w Sokołach Danuta Perkowska, Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego Ryszard Modzelewski, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Kurzyna i Rafał Jabłoński. Po powitaniu przez panią dyrektor Wiolettę Gierłachowską przybyłych na Dzień Otwarty gości i gimnazjalistów, rozpoczęła się realizacja kolejnych punktów programu.
       W części oficjalnej głos zabrali: Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski i Dyrektor Narwiańskiego Parku Narodowego Ryszard Modzelewski.
       Po części oficjalnej reprezentacje gimnazjów przeszły do pracowni na część pisemną konkursu.
       Następnie Magda Młynarska i Ania Tomaszewska, absolwentki szkoły, przedstawiły swoje wrażenia i doświadczenia ze szkolnego życia w Krzyżewie, które zaowocowały w ich późniejszym studenckim życiu.
       Krótką chwilę refleksji nad dorobkiem szkoły, która ma już ponad sto lat, zaprezentowała grupa młodzieży w przedstawieniu "Patronka Szkoły - Stefania Karpowicz".
       Po prezentacji gimnazjaliści rozeszli się po szkole i terenie, by samodzielnie poznać szkołę. Pomocą służyli im nasi uczniowie z klas technikum profilu rolniczego i energetyki odnawialnej, z klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym, a także absolwenci różnych roczników. Na drugim piętrze zwiedzający mogli obejrzeć makiety i projekty urządzeń energetyki odnawialnej, w pracowni matematyki zbudować obrazy z figur geometrycznych lub w pracowni językowej poćwiczyć znajomość języka angielskiego. Chętne osoby mogły skorzystać z pomocy wizażystek, a nawet wygrać karnet na sesję makijażu.
       Na terenie szkoły można było obejrzeć maszyny rolnicze, a także wóz strażacki w akcji. Pokaz przygotowała brygada strażaków, wśród których są nasi absolwenci i uczniowie.
       Na pierwszym piętrze zwiedzający mogli nie tylko obejrzeć prace plastyczne, ale wybrać także pracę do Nagrody Publiczności.
       W sali polonistycznej na parterze czekał poczęstunek. Zainteresowani mogli także obejrzeć wystawę prezentującą historię szkoły.
       Dobre przygotowanie młodzieży do konkursu "Ziemię masz tylko jedną" sprawiło, że potrzebna była dogrywka, co dało pozostałym gimnazjalistom dodatkowy czas, który zagospodarowali uczniowie, zabawiając koleżanki i kolegów w rytmie disco.
       Ważnym punktem programu dnia był ustny finał konkursu wiedzy ekologiczno-przyrodniczej, w której wzięło udział siedmiu uczestników.
       Po jego zakończeniu nastąpił miły moment ogłoszenia wyników.

      W I Edycji Międzyszkolnego Konkursy Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej "Ziemię masz tylko jedną" czołowe miejsca zajęli:
      I miejsce i tablet - Joanna Płońska- Gimnazjum w Sokołach,
      II miejsce i aparat fotograficzny- Monika Sikorska- Gimnazjum Kobylin Borzymy,
      III miejsce i zewnętrzny dysk twardy - Szczepan Milewski- Gimnazjum Kobylin Borzymy.

      Pozostali finaliści otrzymali pamięć USB:
      IV miejsce - Natalia Kamińska - Gimnazjum Łapy Osse
      V miejsce - Martyna Łupińska - Gimnazjum Płonka Kościelna
      VI miejsce - Marcin Orzechowski - Gimnazjum Sokoły
      VII miejsce - Bartłomiej Ciołko - Gimnazjum Tykocin

      W konkursie plastycznym przyznano:
      I nagrodę aparat fotograficzny - Joanna Faszczewska - Gimnazjum Sokoły
      II nagrodę Power Bank - Sandra Łapińska - ZSR Krzyżewo
      III nagrodę słuchawki Runner - Hubert Frankowski - Gimnazjum Tykocin

      Wyróżnienia i nagrody od Narwiańskiego Parku Narodowego otrzymali:

  • Angelika Jabłońska - Gimnazjum Sokoły
  • Joanna Czajkowska - Gimnazjum Sokoły
  • Emilia Roszkowska - Gimnazjum Kobylin Borzymy

      Nagrodę Publiczności (kamerka rowerowa) otrzymał Huber Frankowski - Gimnazjum Tykocin
      W grze terenowej zwyciężyła drużyna z Gimnazjum Sokoły, drugie miejsce - Absolwenci ZSR Krzyżewo, trzecie - Uczniowie ZSR Krzyżewo , a czwarta na mecie zameldowała się drużyna Gimnazjum Tykocin.


      Gratulujemy osiągniętych wyników, życzymy kolejnych osiągnięć w dziedzinach, które są im bliskie, nie tylko naukowych i plastycznych. Wszystkim dziękujemy za przybycie do naszej szkoły i udział w Dniu Otwartym. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania i tę wizytę będziecie mile wspominać.


GALERIA I


GALERIA II