WYDARZENIA

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015


      W miłej, choć początkowo nieco smutnej atmosferze, przebiegała tegoroczna uroczystość zakończenia roku szkolnego w naszej szkole. Rozpoczęła ją chwila ciszy dla uczczenia pamięci naszego Kolegi, Pawła Grabowskiego, który kilka dni wcześniej zginął w tragicznym wypadku. Następnie głos zabrała pani dyrektor Wioletta Gierłachowska, przypominając tegoroczne osiągnięcia poszczególnych klas i uczniów. W dalszej części wystąpienia podziękowała wszystkim, uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za efektywną pracę i życzyła wypoczynku w wakacje. Do słów pani dyrektor dołączył swoje podziękowania radzie pedagogicznej i życzenia miłych wakacji przewodniczący Rady Rodziców, pan Janusz Łuniewski Następnie nadszedł oczekiwany moment wręczenia świadectw i nagród najlepszym uczniom z poszczególnych klas.
       Niespodziankę przygotowali uczniowie I klasy LO, którzy zamiast tradycyjnych wierszy i piosenek o wakacjach i lecie, zaprezentowali krótkie przedstawienie o tym, jak wnuczek przejął gospodarsko-matrymonialne pomysły dziadka. Znający "Zemstę" Aleksandra Fredry od razu mogli rozpoznać bohaterów (Wacław, Klara i inni), ale tekst, wierszowany na wzór autora komedii, był oryginalny i dostosowany przez panią profesor Joannę Krawczuk do dzisiejszych czasów. Przedstawienie, przyjęte przez wszystkich z zainteresowaniem i humorem, było miłym akcentem kończącym uroczystość zakończenia roku szkolnego.
      Wszystkim życzymy miłych, radosnych i ciekawych wakacji, słońca w miarę, dobrego wypoczynku, by energii i ochoty do pracy wystarczyło na kolejny szkolny rok pracy.


GALERIA