WYDARZENIA

Święto Niepodległości


      Dzień 11 listopada to ważna data w naszej historii. W naszej szkole czcimy ją uroczystą akademią. W tym roku odbyła się ona w przeddzień państwowych obchodów Narodowego Święta Niepodległości.
      Ten dzień był również wyjątkowy dla naszych pierwszoklasistów, którzy w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli złożyli uroczyste ślubowanie i oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów Zespołu Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie.
      Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor, w swoim wystąpieniu podkreślając wagę tej daty w historii naszego kraju. Następnie uczniowie klas pierwszych o profilu technik agrobiznesu i technik rolnik złożyli Ślubowanie. Kolejnym punktem akademii był montaż słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klas I i II LO pod kierunkiem nauczyciela historii, pana Jacka Tomkiela i opiekuna koła muzycznego, pana Bogusława Doroszkiewicza. Prezentacja w artystycznej formie ukazała historię Polski od rozbiorów do czasów współczesnych i została z ogromną uwagą przyjęta przez uczniów.
      Na koniec pani dyrektor podziękowała uczniom występującym w prezentacji oraz ich opiekunom. Po uroczystej akademii wróciliśmy na dalszą część szkolnych zajęć.
      PS. Pierwszakom tak spodobało się występowanie w oficjalnych strojach, że uprosili wychowawczynię, p. Joannę Krawczuk o 15 minut "fotograficznej sesji".


GALERIA