I MY TAM BYLIŚMY…

           Coroczne targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach z roku na rok prezentują coraz ciekawszy sprzęt i wyposażenie oraz przyciągają rzesze zainteresowanych. Pośród zwiedzających
nie mogło zabraknąć i naszej młodzieży tym bardziej, że jednocześnie odbywał się finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, w którym brali udział nasi koledzy z Krzyżewa – Radek Sokołowski
z IV Technikum – technik rolnik i absolwent 2016 roku, Łukasz Łuniewski.

           Trochę kibicowaliśmy „duchowo” naszym reprezentantom, ale bardziej przyciągały naszą uwagę stoiska kolejnych firm i wystawione maszyny i urządzenia. Interesujące okazały się rozmowy z przedstawicielami producentów, którzy obszernie omawiali zalety i możliwości maszyn. Mogliśmy też zaopatrzyć się w ulotki, foldery, informatory, albo wziąć udział w organizowanych konkursach. Kto miał ochotę, mógł spróbować chleba ze smalcem, miodu, wyrobów wędliniarskich, produktów warzywnych i mleczarskich lub choćby zakupić do domu sadzonki i nasiona przeróżnych kwiatów, ziół, drzewek i innych roślin. Dość powiedzieć, że pojechać do Kielc było warto i już niektórzy z nas myślą o uczestniczeniu w kolejnych targach rolniczych w przyszłym roku.

Ps. Radek zajął 13. miejsce, tracąc do pierwszej dziesiątki uczestników finału tylko 2 punkty. Gratulujemy wysokiego miejsca i życzymy jak najwyższego wyniku w 38. finale olimpiady za rok.