Jedyny taki bal 2016

 Studniówkowy bal to nieodłączna tradycja każdej szkoły, w której uczniowie zdają na zakończenie nauki egzamin dojrzałości. Nie jest to zwykła potańcówka, lecz prawdziwa inicjacja w dorosłe życie, to także towarzyski sprawdzian młodych ludzi pod okiem rodziców i wychowawców. 
       Każda studniówka jest inna, niezwykła, niepowtarzalna. Taka była również uroczystość, w jakiej uczestniczyła wraz z zaproszonymi gośćmi młodzież maturalna naszej szkoły, która 23 stycznia 2016 przeżywała swój pierwszy prawdziwy bal. 
       Część oficjalną rozpoczęli przedstawiciele młodzieży, kierując słowa powitania do zaproszonych gości, nauczycieli i rodziców. Wszystkim zebranym życzyli udanej zabawy, zwłaszcza swoim koleżankom i kolegom, dla których studniówka rozpoczyna czas odliczany do ważnego egzaminu, jakim jest matura. Wraz ze słowami podziękowania za trud włożony w kształcenie i wychowanie, uczniowie wręczyli kadrze pedagogicznej i rodzicom kwiaty. 
      Niezmiernie miłe i ważne słowa padły z ust Pani Dyrektor Wioletty Gierłachowskiej, która nie tylko podziękowała uczniom za świetną organizację balu, ale złożyła na ich ręce życzenia, by w przyszłych egzaminach powtórzyli wyniki pierwszego egzaminu zawodowego, czyli zdali je na sto procent. Przypomniała zebranym, że Zespół Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie w swojej historii odnosił duże sukcesy, także w ostatnim czasie – m.in. 10 miejsce w rankingu szkół średnich w Polsce w kategorii wyników egzaminu zawodowego. 
      Przybyli goście, wraz z Panem Starostą Leszkiem Gruchała, również życzyli młodzieży nie tylko świetnych osiągnięć na egzaminach zewnętrznych, ale przede wszystkim dobrego startu w dorosłe życie. 
       Po życzeniach nadszedł długo oczekiwany i chyba nieco stresujący dla młodzieży moment, gdy padły tradycyjne słowa: “Poloneza czas zacząć!”. I jak co roku, trema oficjalnego występu została przełamana, narodowy taniec wykonano zgodnie z wyćwiczonym układem i wszyscy mogli zacząć zabawę do białego rana. Maturzyści ze swoimi partnerkami wyglądali wspaniale, elegancko i odświętnie. Młodzież i goście bawili się doskonale w rytm przebojów wykonywanych przez zespół muzyczny, w którym kilkakrotnie zaprezentował się uczeń Łukasz Łuniewski. 
       Niestety, nic nie trwa wiecznie i wraz z nastaniem poranka nadeszła chwila zakończenia niezwykle udanej zabawy, jaką była Studniówka Anno Domini 2016 maturzystów ZSR w Krzyżewie.