Podlaski Festiwal Zdrowia Roślin rozpoczęty.

       20 lutego grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w inauguracji Podlaskiego Festiwalu Zdrowia Roślin. Uroczystość odbyła się w Operze i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki im. Stanisława Moniuszki w Białymstoku. To AGRO inicjatywa podjęta przez prof. dr hab. Bożenę Łozowicką – Kierownika Terenowej Stacji Doświadczalnej Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego w Białymstoku oraz Andrzeja Stanisława Zamana – Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku wraz z pracownikami, w związku z ogłoszonymi przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa obchodami Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020.

     Obok wystąpień zaproszonych gości, wykładów i konkursu kulinarnego dla 14 kół gospodyń wiejskich reprezentujących powiaty wchodzące w skład województwa podlaskiego, znalazło się miejsce na występ artystyczny, czyli „piosenkę z roślinką”. Nasz debiutujący przed zgromadzoną publicznością zespół przedstawił ludowy repertuar, tj. piosenki: „Jadą goście, jadą”, „Lipka” i „W moim ogródeczku”, przygotowane pod kierownictwem p. Agnieszki Stypułkowskiej (układ taneczny) i p. Piotra Ostrowskiego (śpiew).

      W ciągu roku w województwie podlaskim będą odbywały się konkursy, akcje, imprezy i wydarzenia wpisujące się w program obchodów, przygotowywane przez instytucje państwowe, ośrodki naukowe, szkoły, firmy i organizacje. Nasza szkoła też włącza się w te działania poprzez wprowadzenie uprawy roślin miododajnych dla zakładanej pasieki.

Być może i nasi szkolni artyści znajdą okazję do kolejnych występów artystycznych.

Zapraszamy do galerii.