POLOWA LEKCJA ROLNICTWA

3 września nasi uczniowie wzięli udział w Dniu Kukurydzy i Soi, zorganizowanym przez Stację Doświadczalną Oceny Odmian w Krzyżewie. Sprzyjająca pogoda pozwoliła wszystkim owocnie spędzić ten dzień. Na polach doświadczalnych przyszli rolnicy mogli bezpośrednio porównać jakość różnych odmian kukurydzy i wysłuchać prezentacji o ich cechach, wymaganiach glebowych i klimatycznych. Zainteresowani mogli wysłuchać specjalistycznych wykładów o warunkach uprawy kukurydzy i soi w Polsce, o czym opowiadali: dr inż. Roman Warzecha z Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Radzikowie oraz Natalia Sibirtseva, ekspert ds. soi.

Na placu SDOO zainteresowaniem cieszyły się nie tylko wystawione maszyny rolnicze, ale także stoiska z przygotowanymi potrawami z kukurydzy i soi. Apetyty dopisywały, asortyment był szeroki i kto spróbował zupy, ciast, ciasteczek, szaszłyków czy roladek, na pewno zapamiętał smaki tych wszystkich pyszności.