Szkoła w Krzyżewie dumna ze swoich olimpijczyków.

     W dniach 12 – 13 kwietnia 2019 r. w  ZS nr 4   w Bielsku Podlaskim  odbył się etap okręgowy XLIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W zmaganiach brali udział uczniowie szkół rolniczych  z 25 powiatów  województw: podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. 

      W bloku produkcja roślinna nasi uczniowie rozbili bank – I miejsce zajął Radosław Sokołowski, natomiast II miejsce zajął  Mateusz Pęza. Paweł Puchacz w bloku: produkcja zwierzęca zajął miejsce 16.  I tak ZSR w Krzyżewie im. Stefanii Karpowicz będzie miał swoich reprezentantów na szczeblu centralnym olimpiady, gdzie już sam udział gwarantuje zdobycie indeksów wybranych uczelni wyższych oraz zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego.

„nie wielkość i nie położenie szkoły świadczą o jej wartości, ale dobre warunki do nauki, atmosfera, w której chce się uczyć, także ambicja i chęć rozwijania własnych możliwości i zainteresowań – i tak osiąga się sukces…”

Do olimpiady uczniów w bloku produkcji roślinnej przygotowała p. Danuta Łupińska, bloku produkcji zwierzęcej p. Elżbieta Gołaszewska. Opiekunem olimpijczyków był p. Józef Gałko. 

Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *