W NOCY SZKOŁA NIE ŚPI.

             Po południu 28 marca rozpoczęły się Dni Otwarte w naszej szkole. Jedenastka uczniów z okolicznych szkół zdecydowała się poznać nasze miejsce nauki dość nietypowo, bo od filmowej nocy. Ale zanim zaczął się ten „maraton”, były inne zajęcia: najpierw spotkanie z policjantami, żeby wiedzieć, jak zachować bezpieczeństwo w różnych sytuacjach, potem obejrzenie kompleksu szkolnego, internatu, wizyta w stajni; dalej było rozwiązywanie zadań wymagających trochę sportu, wiedzy z różnych dziedzin, spostrzegawczości i cierpliwości, były gry i zabawy, ognisko, spotkanie z panią Darią Galant, która opowiadała o dawnych wierzeniach i dziwnych zdarzeniach. A potem czekała na uczestników filmowa noc. (Najwytrwalsi doczekali bladego świtu przed ekranem).

          Drugi Dzień Otwarty rozpoczął się dla uczestników filmowej nocy od śniadania, a pozostałym uczniom przybyłym grupowo i indywidualnie ze szkół o godzinie 9.00. Po powitaniu przez panią dyrektor można było zobaczyć i poznać wszystko, co oferuje szkoła.

      Pokazaliśmy wyposażenie sal, obiekty szkolne, mogliście zobaczyć, co potrafimy użytkując sprzęt rolniczy.

        Mamy nadzieję, że prowadzone przez nas prezentacje zawodów były ciekawe, a czas spędzony przez grupę „filmową” i wszystkich uczestników przekonał i zachęcił do przyjścia do szkoły w Krzyżewie.

     Z perspektywy naszych mijających lat nauki, jako uczniowie kończący szkołę możemy powiedzieć, że ZSR w Krzyżewo to naprawdę szkoła ze Złotą Tarczą. Może i leży na uboczu i nie ma po sąsiedzku pizzerni, ale za to ma wyjątkową atmosferę, warunki do rozwijania zainteresowań, zajęcia we właściwych godzinach, a każdy, komu zdarzają się kłopoty w nauce, może liczyć na wsparcie kadry pedagogicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *