WIEDZĄ O NAS

            27 marca odbieraliśmy na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie wyróżnienie dla najlepszych szkół województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

           Uroczystość uhonorowania szkół statuetką „Chiron-Szkoła z Potencjałem” oraz wyróżnieniem „Podlaskiego i Warmińsko-Mazurskiego Rankingu Liceów i Techników – Perspektywy 2019” odbywała się jednocześnie z konferencją dyrektorów szkół średnich i Dniem Otwartym UWM, więc najpierw zwiedziliśmy cały kompleks uniwersytecki, czyli popularne Kortowo, oglądając pracownie, sale wykładowe i miejsca pracy studentów i kadry naukowej. Uniwersytet wciąż się rozbudowuje, unowocześnia, a już jest prawdziwym miasteczkiem uniwersyteckim, które w minionych latach poznał niejeden absolwent naszej szkoły wybierając najczęściej rolnicze kierunki studiów. My jeszcze nie zdecydowaliśmy się na taki wybór, choć zachęcały nas do tego nie tylko ulotki, ale i członkinie studenckiego zespołu folklorystycznego „Kortowo”.

         Uroczystość wręczania wyróżnień odbyła się w obecności przedstawicieli władz wojewódzkich, miejskich i uniwersyteckich, a momentowi odbierania dyplomów towarzyszyły każdorazowo fanfary, co czyniło go bardzo uroczystym. Po odebraniu przez panią dyrektor wyróżnienia i my nie odmówiliśmy sobie także zdjęcia na tle Chirona. W tym roku nasze Technikum zostało wyróżnione Złotą Tarczą, może w następnej edycji, za dwa lata otrzymamy statuetkę Chirona… 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *